Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – dalej spokojnie, mimo burzy

Obrazek
Mimo nerwowej sytuacji wśród hodowców bydła oraz niepewności w zakładach, na razie ceny nie ulegają dużym zmianom. W pojedynczych zakładach obniżono stawki za byki.
Dorota Kolasińska14 października 2020, 13:32
Sytuacja związana z debatą polityczną na temat nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt oraz licznych i głośnych protestów rolników w całej Polsce, ale również w Warszawie, na razie pozostaje bez wpływu na stawki za bydło. Jednak nie można mówić o stabilności, bo sektor wołowiny stoi przed obliczem wielu zagrożeń, które pukają do drzwi...

Od czwartku zapewne wejdą nowe ograniczenia, związane z czerwonymi strefami, nasileniem intensywności zachorowań na koronawirusa, co niestety ponownie dotknie sektor HORECA (restauracje, puby, bary i stołówki pracownicze). Podobnie będzie zapewne za granicą u naszych odbiorców żywca i wołowiny, więc okres, który normalnie powinien być związany z podwyżkami stawek za bydło (III i IV kwartał), niestety przyniesie niekorzystne zmiany. 

Z sondy cenowej wynika, że jedynie kilka zakładów obniżyło stawki za byki, o około 20-30 gr/kg wagi poubojowej. Cenniki wagi żywej nie uległy zmianom. Ceny jałówek i krów na razie również się nie zmieniły.

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,63 zł/kg, za byka w klasie O 12,20 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,68 zł/kg, a za klasę O 11,97 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,79 zł/kg, a w klasie O za około 10,58 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,00 zł/kg, jałówek 5,83 zł/kg, a za krowy 5,35 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Kolasińska


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)