Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – delikatne korekty stawek

W tym tygodniu zakłady w kwestii zmian w cennikach nie są solidarne. Niektóre podnoszą stawki, niektóre nie, a jeszcze inne obniżają. Ile płaci zakład w Twojej okolicy?
Dorota Kolasińska4 maja 2021, 11:09
Solidarne podejście do utrzymania cenników na jednym poziomie – całkiem porządnym, niestety się zmieniło. Niektóre zakłady ubojowe płacą za wagę ubojową więcej, niektóre mniej. Zdecydowana mniejszość z naszej listy postanowiła nie zmieniać stawek i utrzymać je na poziomie z ubiegłego tygodnia. W zmianach cenników nie widać żadnych trendów, zapowiadających grubsze korekty. 

Wahania stawek zależą od bieżącego zapotrzebowania, które w skali kraju jest bardzo różne i zależy od tego jak kształtują się w danym tygodniu zamówienia płynące z zagranicy. 
Sprawdź w najnowszym notowaniu, ile płaci Twój lokalny zakład! 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 14,01 zł/kg, za byka w klasie O 13,62 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 13,62 zł/kg, a za klasę O 12,91 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 11,88 zł/kg, a w klasie O za około 11,67 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,62 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,23 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Kolasińska


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ