Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – lekkie zamieszanie

Na krajowym rynku cenowe zamieszanie. Niektóre zakłady obniżają ceny, niektóre podnoszą – wszystko zależy od zamówień, eksportu i lokalnej produkcji żywca wołowego.
Dorota Kolasińska23 czerwca 2020, 11:05

W tym tygodniu obserwujemy rynkowe zawirowania, zakłady mieszają w cennikach bez konkretnych trendów. Wszystko zależy od tygodniowych zamówień, eksportu i zapotrzebowania. Można zaobserwować lekki trend wzrostowy dotyczący stawek za jałówki w wadze poubojowej. Ceny byków w wbc spadły od ubiegłego tygodnia, ale niewiele i nie we wszystkich zakładach, o około 20 gr/kg. Ceny krów wzrosły o około 10-20 gr/kg wbc. Ceny za żywiec nadal bez większych zmian. 

Wahania są niewielkie, a zakłady tłumaczą obniżki stawek za buhajki dużą ilością towaru na rynku, a eksport niestety nadal nie działa, jak wcześniej.

Mimo, że ceny bydła w letnich miesiącach zazwyczaj rosły, tym razem sytuacja może być zupełnie inna - suszy w tym roku nie będzie i problemów z paszą objętościową również, bydła będzie więcej, więc stawki raczej nie będą rosły w zaskakującym tempie. Jednak miejmy nadzieję, że eksport wołowiny wróci na normalne tory, a ceny się ustabilizują na trochę wyższym poziomie. 

Podobna sytuacja jest w innych europejskich krajach, ceny wahają się raz w górę, raz w dół, jednak nie są to duże zmiany w skali tygodnia. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 11,78 zł/kg, za byka w klasie O 11,39 zł/kg wbc. 

Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,19 zł/kg, a za klasę O 11,50 zł/kg. 

Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,42 zł/kg, a w klasie O za około 10,30 zł/kg.

Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 6,73 zł/kg, jałówek 5,75 zł/kg, a za krowy 5,25 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj –
aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Kolasińska


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!




Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)