Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – stabilizacja stawek za byki i jałówki, a krowy?

Stawki za młode bydło, do 24 miesięcy ustabilizowały się w tym tygodniu na dobrym poziomie. Nadal obserwujemy lekki wzrost cen za wybrakowane mięsne krowy. 
Dorota Kolasińska29 czerwca 2021, 09:02
Mimo, że w tym tygodniu stawki za byki i jałówki są stabilne i nadal wysokie, to jednak rynek powoli zaczyna się zapełniać i robi się niewielki zastój. Niektóre zakłady, które w ubiegłym tygodniu miały jedne z wyższych stawek w Polsce, zebrały sporo żywca, a telefony się rozdzwoniły, w związku z tym obniżyły stawki za byki o około 20 gr/kg. Jednak w większości nic się nie zmieniło, poza stawkami za krowy. Tych nadal brakuje, szczególnie wybrakowanych mięsnych mamek. 

Pozostało 84 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ