Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – stabilne i dość wysokie stawki

Obrazek
Stawki za bydło mięsne są zachęcające. W wielu regionach kraju ustabilizowały się na wysokim poziomie. Po długich tygodniach niskich cen, obecnie są w miarę przyzwoite.
Dorota Kolasińska19 stycznia 2021, 12:28
Zakłady skupujące żywiec ustabilizowały cenniki na przyzwoitym poziomie. Średnie ceny byków w klasie R ukształtowały się na poziomie 13,5 zł/kg w wbc, jednak niektóre skupy płacą nawet 14 zł/kg. Jałówki w klasie R zakłady średnio biorą za powyżej 13 zł/kg. Delikatnie wzrosła średnia cena krów mięsnych, w klasie R można za nie uzyskać około 11 zł/kg.

Silne mrozy, zniszczenia i zamieszanie spowodowane dodatkową pracą w gospodarstwie raczej rolników nie zachęcają do sprzedaży bydła, a w skupach nadal towaru dobrej jakości jest mało. Stawki na razie są stabilne, a sytuacja rynkowa korzystna. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 13,50 zł/kg, za byka w klasie O 13,09 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 13,10 zł/kg, a za klasę O 12,32 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,93 zł/kg, a w klasie O za około 10,82 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,45 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 4,9 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy