Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – stawki wysokie, ale mało kto sprzedaje

Obrazek
Sytuacja jest analogiczna do ubiegłego tygodnia. Brakuje towaru na rynku, skupujący odwiedzają gospodarstwa podbijając stawki. Niektóre są kosmiczne, byle tylko kupić.
Dorota Kolasińska10 czerwca 2021, 16:29
Na rynku bydła mięsnego sytuacja jest bardzo nerwowa. Zakłady podbierają sobie dostawców, windując stawki do kosmicznego poziomu. Rolnicy, którzy sprzedadzą bydło w tych cenach, szczególnie jeśli nie są to pojedyncze sztuki, ale wyrównane partie byków i jałówek, będą zadowoleni.

Jednak tak mało obecnie rolników sprzedaje opasy, że niewielu z tego skorzysta. Poza tym, po podsumowaniu rosnących kosztów pasz, szczególnie białkowych, zbyt wiele wcale w kieszeni nie zostanie. Co prawda zapotrzebowanie na wołowinę rośnie i podobno będzie rosło, nadal wszyscy czekają na pełne otwarcie sektora HoReCa, który gdzieniegdzie jeszcze jest przyblokowany. Bydła na rynku jest bardzo mało i to jednak mocno kształtuje ceny, podobnie jest również w innych europejskich państwach.

Zakłady za wszelką cenę chcą utrzymać liczbę ubojów na wysokim poziomie, ale za bardzo nie ma w czym wybierać. Nawet krów jest mniej niż zwykle i ceny sięgają nawet 12,5 zł/kg! W zasadzie biorą co jest... 


Ile płacą zakłady za bydło w Twojej okolicy?

W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 14,29 zł/kg, za byka w klasie O 13,89 zł/kg wbc.

Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 13,77 zł/kg, a za klasę O 13,08 zł/kg.

Krowy w klasie R skupy skupują średnio za 12,32 zł/kg, a w klasie O za około 12,07 zł/kg.

Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,62 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,23 zł/kg.


Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)