Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła: straszą obniżkami, ale na szczęście niewiele zmian

Stawki w krajowych zakładach trzymają się poziomu sprzed tygodnia, ale pracownicy straszą nadchodzącymi obniżkami, a winę zwalają na importerów i lock down.  W notowaniach unijnych nie widać obniżek. Ile płacą skupy w tym tygodniu?

Dorota Kolasińska7 grudnia 2021, 09:23
Mimo, że pracownicy polskich zakładów straszą obniżkami, a powodu upatrują w niższym zapotrzebowaniu i przedświątecznym załadowaniem magazynów wołowiną (której podobno niedawno brakowało!) oraz spadkiem stawek u zagranicznych odbiorców, przede wszystkim na zachodzie Europy, to jednak w unijnych statystykach z końcówki listopada/początku grudnia tego nie widać. Praktycznie wszystkie europejskie kraje notują niewielkie wzrosty cen bydła lub utrzymanie podobnego poziomu do ubiegłego notowania. Tylko na Litwie i Łotwie obserwujemy spadki stawek rzędu 10%, przede wszystkim byków w wieku od 12 do 24 miesięcy. Według BordBia sytuacja wygląda podobnie, a więc obniżki na razie nie są widoczne – przynajmniej nie w oficjalnych cennikach.

Pozostało 78 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ