Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – sytuacja dość stabilna

Obrazek
Sytuacja na rynku jest stabilna, nie ma dużych wahań stawek. Ceny nadal utrzymują się na dość wysokim poziomie.
Dorota Kolasińska9 lutego 2021, 15:03
W polskich zakładach ubojowych od ubiegłego tygodnia niewiele się zmieniło. Skupujący nadal narzekają na mniejszą podaż żywca, szczególnie w lepszych klasach, więc ceny utrzymują się na takim samym poziomie. Za byki typowo mięsnych ras w klasie R zakłady płacą 13,5-14 zł/kg wbc, jałówki niezmiennie od kilku tygodni na poziomie około 13 zł za klasę R. 

Na razie nie ma co liczyć na dalsze wzrosty stawek, przynajmniej dopóki nie nastąpi odmrożenie sektora gospodarki, który najbardziej by nas interesował, a więc gastronomii. Wówczas może być trochę większe zainteresowanie jałówkami, ale czas pokaże, jak sytuacja się rozwinie. Niektóre zakłady zamroziły towar, a miejsce magazynowe powoli się kończy... 

Pogoda w wielu regionach kraju nie rozpieszcza, a dojazd do głębiej zlokalizowanych gospodarstw wcale nie jest prosty – oblodzenie i obfite opady śniegu dały popalić, nie tylko rolnikom, ale również skupującym. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 13,66 zł/kg, za byka w klasie O 13,24 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 13,21 zł/kg, a za klasę O 12,50 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 11,22 zł/kg, a w klasie O za około 11,03 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,58 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,07 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)