Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – "trudno cokolwiek prognozować"

Obrazek
Stawki za bydło, we wszystkich kategoriach w tym tygodniu nie zmieniły się znacząco. Zakłady nadal mają mało towaru, stawki są wysokie, ale w kolejnych dniach sytuacja może się nieco zmienić.
Dorota Kolasińska24 sierpnia 2021, 13:41

Z tego artykułu dowiesz się:

  • ile płacą zakłady ubojowe w Polsce i za granicą
  • jakie są ceny za wagę żywą i wbc byków, jałówek i krów
  • jakie zmiany szykują się w cennikach w najbliższym czasie

Ceny skupu bydła w bieżącym tygodniu pozostały na tym samym poziomie, który zastaliśmy w ubiegłym. Według naszych rozmówców z zakładów ubojowych sytuacja może się zmienić na początku września, gdyż zapowiadane jest zmniejszenie zapotrzebowania na wołowinę koszerną, której produkujemy całkiem sporo. Jednak zakłady, które wysyłają większość towaru do krajów UE nie spodziewają się na razie dużych zmian. Nadal utrzymuje się rynkowa niepewność i trudności w przewidzeniu trendów rynkowych. Prognoza wydaje się być niemożliwa... 

Wszyscy, nie tylko w sektorze wołowiny, obawiają się kolejnej fali COVID-19, która niestety wisi w powietrzu i kolejnego lock downu, którego niektóre restauracje mogą nie przetrwać. Lato sprzyja spożyciu wołowiny – rodzinne grille to już prawie tradycja, restauracje, burgerownie i steakownie pękają w szwach. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie przez najbliższy czas, a koronawirus tym razem pozwoli złapać oddech restauratorom. Jeśli stawki za bydło spadną, przy obecnych kosztach produkcji opas będzie kompletnie nieopłacalny. 


Ile płacą zakłady za bydło w Twojej okolicy?

W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 15,36 zł/kg, za byka w klasie O 14,97 zł/kg wbc.

Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 14,42 zł/kg, a za klasę O 13,70 zł/kg.

Krowy w klasie R skupy skupują średnio za 12,88 zł/kg, a w klasie O za około 12,58 zł/kg.

Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,88 zł/kg, jałówek 6,62 zł/kg, a za krowy 5,67 zł/kg.


Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Kolasińska

Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Zamów nasz dodatek

Kwartalnik jest dostępny jako dodatek do prenumeraty rocznej top agrar Polska, jego koszt na cały rok to jedynie 15 zł (cztery wydania). Jeśli już masz prenumeratę top agrar Polska wystarczy wysłać SMS na nr 4321 o treści TAP.MIESNE lub zadzwonić na nr telefonu 61 869 06 90 lub poprzez stronę PRENUMERUJ TOP AGRAR

Sprawdź o czym piszemy w najnowszym wydaniu! TUTAJ

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)