Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – wkradła się niepewność

Obrazek
Stawki za bydło lekko się wahają, jednak bez konkretnych trendów. Na rynku zapanowała niepewność związana z nowymi obostrzeniami, stąd słabszy zbyt zarówno za granicą, jak i w kraju.
Dorota Kolasińska20 października 2020, 12:33
W skupach od ubiegłego tygodnia średnia cena wszystkich grup bydła niewiele się zmieniła, to jednak w wielu zakładach stawki skaczą, ale bez konkretnych trendów spadkowych i wzrostowych. Pracownicy skupów podkreślają, że na rynku zarówno europejskim, jak i krajowym zainteresowanie zakupem wołowiny jest mniejsze, a odbiorcy są ostrożniejsi.

Wszystko niestety znowu związane jest ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa i wprowadzeniem nowych-starych obostrzeń. Dotyczą one restauracji, które nie działają w pełni sił, a wiele stołówek pracowniczych znowu będzie zamkniętych, podobnie jak bary szybkiej obsługi czy fast foody. Sektor HORECA oberwie, a razem z nim rolnicy. Na razie nie ma tragedii i masowej obniżki cen, jednak w rozmowach ze skupami można odnieść wrażenie, że pojawił się niepokój, bo zbyt i zapotrzebowanie jest niższe. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,59 zł/kg, za byka w klasie O 12,19 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,79 zł/kg, a za klasę O 12,03 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,94 zł/kg, a w klasie O za około 10,75 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,15 zł/kg, jałówek 6,00 zł/kg, a za krowy 5,40 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Pixabay


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)