Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ceny bydła znowu niższe!

14.07.2017

Drukuj

Ceny bydła znowu niższe!

Artykuł dostępny

W drugim tygodniu lipca mamy przewidywane dalsze spadki cen - średnio o 20–30 groszy. Tanieją zwłaszcza krowy; jest ich na rynku sporo, a Holandia – największy importer ograniczyła dość mocno zakupy. Upalna pogoda na południu Europy i sezon wakacyjny sprawiają, że popyt na wołowinę znacznie zmalał. Efektem jest niższa cena byka. Jeszcze tylko cena jałówek jest w miarę stabilna.

r e k l a m a–  Mamy obecnie sytuację, gdy podaż zdecydowanie przewyższa popyt. W ciągu 3 tygodni cena byka i krowy spadła o około 50 groszy. Być może to jeszcze nie koniec. Poprawy sytuacji można się spodziewać najwcześniej za 3-4 tygodnie – usłyszeliśmy w jednym ze skupów.

Spada cena bykaZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 12,70 zł netto/kg, a najniższa to 12,05 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8,00 zł netto/kg, a minimalnie 6,20 zł netto/kg.

Krowy coraz niżej


Krów na rynku wciąż jest pod dostatkiem. Ich cena znów lekko spadła. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 11,50 zł netto/kg , a najniższa 10,20 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,60 zł netto/kg, a minimalnie 4,90 zł netto/kg.    mwie

Fot. Sierszeńska

Zobacz wszystkie ceny skupu bydła w kraju!

Read more in the premium version

article icon

Rzepak: w całym kraju poniżej 1500 zł/t

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii