Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny odsadków i opłacalność hodowli bydła mięsnego

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Niska opłacalność produkcji mleka w przeszłości spowodowała, że od kilku lat wzrasta zainteresowanie hodowlą bydła mięsnego, głównie ras limousine lub simental. Dla tych, którzy mają nadwyżkę niezagospodarowanych łąk, to atrakcyjny rodzaj wykorzystania terenu.  

22 czerwca 2022, 13:34

Mimo, że ceny w porównaniu do ubiegłego roku są wyższe o 50% to jednak koszty zjadają zyski. Rosną ceny paliwa, nawozów i pasz oraz suplementów powodują, że opłacalność produkcji wisi na włosku, tym bardziej, że ceny od jakiegoś czasu idą w dół. Niedawno rolnicy sprzedali jałówki i byki na opas. Jak oceniają obecne koszty i ceny oraz opłacalność hodowli? Jak kształtują się ceny odsadków? Obejrzyj film! 


Pozostało 58 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ