Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny odsadków i opłacalność hodowli bydła mięsnego

Niska opłacalność produkcji mleka w przeszłości spowodowała, że od kilku lat wzrasta zainteresowanie hodowlą bydła mięsnego, głównie ras limousine lub simental. Dla tych, którzy mają nadwyżkę niezagospodarowanych łąk, to atrakcyjny rodzaj wykorzystania terenu.  

22 czerwca 2022, 15:34

Mimo, że ceny w porównaniu do ubiegłego roku są wyższe o 50% to jednak koszty zjadają zyski. Rosną ceny paliwa, nawozów i pasz oraz suplementów powodują, że opłacalność produkcji wisi na włosku, tym bardziej, że ceny od jakiegoś czasu idą w dół. Niedawno rolnicy sprzedali jałówki i byki na opas. Jak oceniają obecne koszty i ceny oraz opłacalność hodowli? Jak kształtują się ceny odsadków? Obejrzyj film! 

Prognozy na najbliższy czas nie są zbyt korzystne, bo ceny weszły w trend spadkowy. Jednak eksperci podejrzewają, że żniwa spowodują iż mniej hodowców będzie zainteresowanych sprzedażą i podaż się zmniejszy, a tym samym można spodziewać się lekkich podwyżek. Na poprzedni tor stawki wrócą dopiero zimą tego roku.  


 W filmie wystąpili: 

Jakub Baraniak – rolnik z Gołębic, woj. dolnośląskie

Dariusz Gajewski – rolnik ze Starowic Dolnych, woj. opolskie

Gerard Grohlich – rolnik z Olbrachcic, woj. opolskie

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)