Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Jacek Zarzecki: dopłaty i dofinansowania dla hodowców bydła mięsnego w 2023 r.

Podczas IX Beef Forum w Warszawie miałam okazję zapytać Jacka Zarzeckiego, prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego o to, jak będą podzielone środki na dobrostan zwierząt, czy rolnicy mogą liczyć na szkolenia w zakresie korzystania z  ekoschematów i jakie są prognozy cenowe na rynku bydła mięsnego. Zobacz wywiad!

Dorota Kolasińska31 stycznia 2023, 15:14
IX Beef Forum to znakomita okazja do rozmów z ekspertami sektora wołowiny, rolnikami i politykami na temat bieżącej i przyszłej sytuacji na rynku. 

Wielkimi krokami zbliża się nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie 2023, a w ramach tego pojawią się nowe mechanizmy - ekoschematy, które mają premiować rolników za dobre praktyki. Nie dla wszystkich zasady są łatwe, tym bardziej, że dokument w którym są one zawarte ma bagatela tysiąc stron, a przebrnięcie przez niego może stwarzać nie lada problem.

Jacek Zarzecki w kilku słowach tłumaczy, jak będą podzielone środki oraz w jaki sposób skorzystać ze szkoleń, podczas których rolnicy rozwieją swoje wątpliwości na temat tegorocznego naboru wniosków. Ponadto część środków z WPR będzie przeznaczona na inwestycje w dobrostan. To pieniądze, które mają doprowadzić do tego aby rolnik mógł otrzymać dopłaty w kolejnych latach programu nowej WPR. To nowy mechanizm i nie jest to Modernizacja gospodarstw rolnych, obszar D. 

W obliczu obecnej sytuacji gospodarczej w kraju i UE prognozowanie cen bydła jest niezwykle trudne, nawet przy dobrej znajomości rynku. Zachowania rynkowe, które znaliśmy dotychczas zupełnie straciły sens, a coroczne trendy lekko się zatarły. Prezes Zarzecki twierdzi, że na rynku nie będzie już tak dużych wahań cenowych i są ku temu ważne przesłanki. Jakie? 

Zobacz wywiad koniecznie! 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)