Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kolejna udana aukcja w Janowie

20.03.2017

Drukuj

Kolejna udana aukcja w Janowie

Artykuł dostępny

42 hodowców z terenu 3 województw przeznaczyło na sprzedaż 210 odsadków w wadze od 200 do 380 kg; wszystkie zwierzęta znalazły nabywców. Zainteresowanych kupnem było 6 firm z kraju i zagranicy. Średnia wylicytowana cena jałówek wyniosła 11,80 zł netto/kg, zaś byczków 11,70 zł netto/kg. Ceny maksymalne na aukcji, wyższe nawet o 1,5zł /kg uzyskiwały zwierzęta młode w dobrej kondycji i czystorasowe w wadze od 230 do 280 kg. Po raz kolejny hodowcy przekonali się, że za dobry towar kupujący jest w stanie zapłacić dużo, ale musi on spełniać określone warunki.
– Oczekiwania finansowe sprzedających rosną z aukcji na aukcję. Jeśli ktoś liczy, że za byczki, których waga przekracza 370 kg uzyska po 13,5 zł/kg to niestety jest to nierealne i nie ma znaczenia, że zwierzę jest młode i ma dobre przyrosty – powiedział Jacek Zarzecki prezes PZHiPBM.

r e k l a m aCelem aukcji jest umożliwienie hodowcom sprzedaży bezpośredniej, z ominięciem łańcucha pośredników, a zainteresowanym kupno wyrównanej stawki zwierząt w jednym miejscu. Do tej pory w 5 aukcjach sprzedano ponad 800 sztuk bydła. Ze względu na duże zainteresowanie PZHiPBM planuje kolejne imprezy tego typu – w województwach warmińsko-mazurskim oraz pomorskim.

Źródło: Jacek Zarzecki prezes PZHiPBM

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii