Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rynek bydła: Cenowa huśtawka

09.03.2018

Drukuj

Rynek bydła: Cenowa huśtawka

Artykuł dostępny

Po prawie dwóch tygodniach mrozów, wydawałoby się, że pogoda wreszcie sprzyja i w skupach pojawi się więcej towaru.
– Na razie nie mamy więcej chętnych do sprzedaży bydła. Prawdopodobnie hodowcy czekają na święta, licząc na wyższą cenę – usłyszeliśmy. Od marca można też wywozić obornik i gnojowicę, co wykorzystuje wielu rolników, zwłaszcza tych, którym mokra aura nie pozwoliła jesienią wjechać na pole.
Prawdopodobnie te dwa czynniki sprawiły, że lokalnie skupujący skarżyli się na brak towaru i tam cena poszła lekko w górę. Po styczniowych i lutowych obniżkach w mleczarniach cena mleka nadal jest wysoka, co odbija się w rzeźniach – rolnicy wciąż niechętnie sprzedają krowy i niektóre zakłady od początku roku odczuwają niedobór tego asortymentu.
 
Zakłady spodziewają się w najbliższych dwóch tygodniach bardziej ożywionego ruchu w związku z okresem przedświątecznym. Gdy ruszą prace polowe, będą potrzebne środki finansowe, a już wiadomo, że i w tym roku Agencja nie wypłaci pieniędzy wiosną.
– Spodziewamy się więc i większego popytu i większej podaży – usłyszeliśmy w ubojniach. Od tego co przeważy, będzie w najbliższym czasie zależeć cena.

Byki wysokoZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że zmieniły się ceny maksymalne za byki, a stawki minimalne pozostały bez zmian. Aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,60 zł netto/kg, a najniższa to nadal 12,90 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8 zł netto/kg, a minimalnie 7 zł netto/kg.

r e k l a m aNajwyższa cena za krowę w wadze poubojowej wzrosła – 12,40 zł netto/kg, a najniższa pozostała na tym samym poziomie – 10,80 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,30 zł netto/kg, a stawka minimalna obniżyła się do 5,0 zł netto/kg.

mw

Polecany artykuł

Drób odzyskuje swoją cenęZobacz wszystkie ceny skupu - sonda cenowa!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wyrok na dym z komina sąsiada

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii