Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Międzynarodowa konferencja sieci BovINE – już jutro, zarejestruj się!

W ramach sieci BovINE już jutro odbędzie się pierwsze międzynarodowe spotkanie – Zrównoważona hodowla wołowiny – polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Możesz jeszcze się zarejestrować!
Dorota Kolasińska30 listopada 2020, 15:21
Niedawno, bo 5 listopada br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć Krajowym Spotkaniu Sektora Wołowiny w ramach sieci BovINE, którą tworzy 10 państw członkowskich. Inicjatywa ma na celu wymianę dobrych praktyk, wiedzy, pomysłów na rozwój oraz poruszanie i rozwiązywanie aktualnych problemów w sektorze. Podobne spotkania odbyły się w pozostałych 8 krajach i brali w nich udział, tak jak w Polsce – hodowcy, naukowcy, przetwórcy i eksperci. Wypracowane wnioski będą przedstawione na międzynarodowym spotkaniu już jutro Zrównoważona hodowla wołowiny - polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu – 1 grudnia 2020 r. (program od 9:30 do 16:15). 

Gospodarzem spotkania będzie przewodniczący polskiego projektu Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się online, zaproszeni są hodowcy bydła mięsnego i wszystkie zainteresowane strony z tego sektora. 

– Konferencja jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się zarówno z prognozami, co do trendów na rynku wołowiny i nadchodzących wyzwań, a także z możliwościami jakie niosą innowacje z UE dla rolników – mówi Jerzy Wierzbicki. 

W pierwszej części konferencji wezmą udział:

Grzegorz Puda Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Jean Pierre Fleury Przewodniczący GR Wołowina i Cielęcina COPA COGECA,
Brendan Golden Wice Przewodniczący GR Wołowina i Cielęcina COPA COGECA,
Jacek Zarzecki Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, prof. Jean Francois Hocquete z INRAE.

W drugiej części naukowcy i praktycy reprezentujący 10 krajów Unii Europejskiej.

Szczegółowy program znajduję się TUTAJ


Zachęcamy do wzięcia udziału międzynarodowym spotkaniu BovINE – ZAREJESTRUJ SIĘ. 


dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)