Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Mniejsze uboje bydła w Unii Europejskiej

12.04.2018

Drukuj

Mniejsze uboje bydła w Unii Europejskiej

Artykuł dostępny

Jak podaje VdF, dane na temat uboju i wielkości produkcji pozostały w dużej mierze niezmienione w ostatnim kwartale 2017 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Ubój cieląt i młodego bydła w 2017 roku spadł o 2% czyli o 125 000 sztuk do łącznej liczby 6,1 mln ubitych zwierząt w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ilość wytworzonej cielęciny zmniejszyła się zatem o 1,5% do łącznej wielkości 1,01 mln ton.

r e k l a m aPo niewielkim wzroście pogłowia bydła w UE w ciągu ostatnich dwóch lat ponownie spadła ich liczba we wszystkich 28 krajach UE. Całkowita wielkość pogłowia bydła zmniejszyła się o około 1%, a więc o 728 000 sztuk do 88,4 mln zwierząt w porównaniu z rokiem poprzednim. W przypadku cieląt największy odnotowany deficyt pogłowia wynosił 433 000 zwierząt. Z racji takiego rozwoju pogłowia bydła w Europie w roku bieżącym spodziewany jest dalszy spadek produkcji wołowiny w UE.

dm

Polecany artykuł

Brazylijska wieprzowina łapie eksportowego fartaFot. Wieczorek

źródło: topagrar.com

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii