Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

PZHiPBM wnosi o zmiany w pomocy dla hodowców bydła mięsnego dot. COVID-19

Obrazek
Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zwrócił się do MRiRW o wprowadzenie zmian dotyczących pomocy dla hodowców bydła, która według związku jest nierówno podzielona, ponadto nie uwzględnia producentów jałówek i odsadków, którzy również ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa.
Dorota Kolasińska23 lipca 2020, 13:42
W związku z projektem rozporządzenia dot. Pomocy dla gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego wnosi o zmianę przepisów, poprzez dodanie treści:

– co najmniej 3 szt. gatunku bydło domowe (Bos taurus), typu użytkowego mięsnego, których wiek wynosił co najmniej 6 miesięcy i nie więcej niż 11 miesięcy;
– co najmniej 3 szt. samic gatunku bydło domowe (Bos taurus) typu użytkowego mięsnego, których wiek wynosił co najmniej 14 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące z przeznaczeniem na ubój. 

Ponadto PZHiPBM proponuje ujednolicenie wysokości wsparcia do sztuki bydła (określając jednocześnie maksymalną kwotę wsparcia oraz ilość sztuk), a nie grup ilościowych. Jednocześnie prosi o rozważenie wprowadzenia zapisów o tym, że wsparcie otrzymają zwierzęta, które urodziły się w Polsce i przebywały w gospodarstwie minimum 30 dni. 

W uzasadnieniu PZHiPBM podkreśla, że sektor hodowli bydła mięsnego i chowu opasów odczuł znaczące skutki, także hodowcy jałówek i odsadków, w postaci wyraźnego spadku cen. Według związku, przepisy nierówno traktują rolników, ze względu na liczbę posiadanych sztuk. 

Czekamy z niecierpliwością, co na złożone pismo w MRiRW odpowie minister Ardanowski. Będziemy o tej kwestii informować na bieżąco!

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)