Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Skup bydła: Krowy mogą jeszcze podrożeć

Zima nie odpuszcza, ceny w skupach od dwóch tygodni też prawie zamrożone. Od początku lutego zanotowaliśmy tylko lekkie korekty w górę lub w dół – o 0,10–0,20 zł. Gdzie?

dr Mirosława Wieczorek9 lutego 2018, 14:13
– Od miesiąca popyt i podaż zrównoważyły się powodując stabilizację cen – usłyszeliśmy w skupach. Lekkie wahania to wynik regionalnych niedoborów żywca, zwłaszcza krów. Hodowcy niechętnie brakują krowy mleczne ze względu na rekordowo wysoką cenę mleka – w granicach 1,5 zł/litr. Jeśli taka sytuacja miałaby utrzymać się dłużej (mało prawdopodobne, bo mleczarnie od lutego obniżają już ceny mleka), krowy mogłyby jeszcze podrożeć.

Stopniowo na rynku pojawiło się więcej byków - w tym tygodniu jeszcze cena się utrzymała, ale popyt nie wzrasta, w związku z tym od przyszłego tygodnia możemy spodziewać się lekkich obniżek cen w tym segmencie.

Pozostało 51 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ