Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Copa-Cogeca: ceny mleka rosną, ale wolniej od kosztów produkcji

Średnia cena skupu mleka w UE jest najwyższa od 2016 r., ale mimo to rolnicy coraz częściej mówią o rezygnacji z hodowli. Wszystko przez rosnące szybko koszty produkcji: ceny pasz, nawozów i energii.

wk22 lutego 2022, 11:11

Na początku lutego odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Mleko i produkty mleczne” Copa-Cogeca podczas którego omawiane były głównie tematy dotyczące sytuacji rynkowej w poszczególnych państwach członkowskich, dobrostanu zwierząt podczas transportu oraz przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Wyżej wymienione tematy zostały uzupełnione przez członków Komisji Europejskiej podczas posiedzenia Grupy Dialogu Obywatelskiego ds. Mleka.

Trudna sytuacja rynkowa

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że w całej Europie producenci mleka borykają się z tymi samymi problemami takimi jak wzrost kosztów pasz, nawozów, energii elektrycznej. Niektóre państwa członkowskie wprowadzają mechanizmy prowadzące do obniżenia cen energii elektrycznej. Wprawdzie ceny mleka rosną, ale rolnicy coraz częściej myślą o zmianie profilu działalności na produkcje roślinną.


Pozostało 82 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ