Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Dairy XL: zarządzanie dużym stadem krów w wymiarze cyfrowym

Zarządzanie dużym stadem bydła to spore wyzwanie. O tym, jak technologia pomaga w organizacji pracy na fermach krów mlecznych XL, rozmawiali hodowcy i specjaliści na konferencji firmy Lely, pod patronatem top agrar Polska. Zobaczcie film z tego wydarzenia!

4 lutego 2023, 08:00

Dairy XL: automatyzacja dużych gospodarstw

Specjaliści Lely zaznaczają, że na gospodarstwo składają się zwierzęta, ludzie i technologia. Nowoczesne gospodarstwa nie obejdą się bez automatyzacji, co widać po sukcesach robotów udojowych Lely, których w Polsce jest już ponad 500!

Liczba gospodarstw mlecznych spada, ale rośnie ich wielkość i wydajność. Nie uciekniemy przed automatyzacją w produkcji mleka. Użytkownicy robotów zgodnie twierdzili, że na początku dój robotowy stresuje i zwierzęta, i ludzi, ale potem okazuje się, że to najlepsza opcja. Patrząc przez pryzmat zysków – robot to już nie tylko odciążenie w doju, ale i cały system zarządzania. 

W czasie grudniowej konferencji, którą nasza redakcja objęła patronatem, hodowcy, praktycy, specjaliści i zaproszeni goście dyskutowali o tym, jak na automatyzacji obory zyskują krowy mleczne, pracownicy i środowisko. 

Nasza relacja z konferencji: Ponad 500 robotów udojowych Lely w Polsce!Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)