Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Krowy to nie liczby – zarezerwuj przytulanie, pomysł na biznes

Obrazek
Jedno z belgijskich gospodarstw poza produkcją mleka zajmuje się także organizacją zwiedzania farmy, z czego główną atrakcją jest przytulanie krów. Na stronie znajdziemy cennik tulenia jednoosobowego i grupowego. Pomysł na biznes podłapali inni rolnicy z całego świata!
Dorota Kolasińska20 sierpnia 2020, 11:06
„Krowy to nie liczby” to hasło przewodnie jednego z gospodarstw Bena i Marianne w Ravels w Belgii. Rolnicy wpadli na pomysł, aby poza produkcją mleka umożliwić zwiedzającym obejrzenie gospodarstwa, ale również możliwość przytulania krów. Najlepsze jest to, że ludzie za to płacą i faktycznie bardzo licznie odwiedzają gospodarstwo. Przytulanie do krowy jest relaksujące, a ciepło zwierzęcia kojące – tak komentują to goście fermy. Krowy, które są traktowane z należytym im szacunkiem odwdzięczają się właścicielom – nie są zdziczałe i agresywne. Lubią kontakt z człowiekiem, głaskanie, karmienie z ręki czy nawet spacery. 

Obserwacja zachowania i przebywanie wśród leżących i przeżuwających na pastwisku krów, które raz na jakiś czas wstają, powoli spacerują i jednocześnie korzystają z pięknej pogody jest bardzo uspokajające. Krowy są wyjątkowo, jakby to powiedziała młodzież „wyczilowane” i ten własny spokój znakomicie przekazują turystom. Można je wykorzystać podobnie jak konie w hipoterapii, ale lepiej nie jeździć na nich wierzchem (chociaż i takich pomysłów nie brakuje). 

– Rozpoczynamy od zwiedzania farmy wzdłuż kojców naszych cieląt. Następnie mijamy robota udojowego, przy którym krowy można doić 24 godziny na dobę. Podczas wycieczki panuje otwarta i bardzo luźna atmosfera. Można poprosić o wszystko, a nasi goście często leżą wyciągnięci w stogu siana, na łące lub między cielętami. Po wycieczce będzie kolejny drink (na odwagę czy odstresowanie? – przyp. redaktora). W międzyczasie otrzymasz instrukcję przytulania. Pod okiem rolnika idziemy między krowy i każdy może wybrać swoją własną. Czy uda ci się uzyskać uścisk? W zależności od pogody będziemy się przytulać w pomieszczeniach i / lub na zewnątrz – czytamy w opisie rezerwacji przytulania na stronie belgijskiego gospodarstwa.

Ponadto w ofercie znajdziemy zajęcia edukacyjne, zabawy, urodziny dla dzieci i wyjazdy krów na imprezy okolicznościowe – możesz zamówić gościa specjalnego np. na imieniny babci – krowę :). Pomysł ciekawy, a biznes też się kręci skoro za przytulanie do krowy trwające 3 godziny dorośli płacą 75 dolarów, a dzieci 35… 

A może rozszerzycie działalność swoich gospodarstw o możliwość przytulania do krów? Napiszcie w odpowiedzi na artykuł, czy organizujecie wycieczki dla grup lub inne atrakcje dla turystów. 
 
dkol
Fot. koeknuffel.be


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)