Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Mlekpol będzie produkował zamienniki mleka

Obrazek
Jak informuje portal money.pl SM Mlekpol w niedalekiej perspektywie zamierza zająć się produkcją zamienników mleka. Jak twierdzi prezes mleczarni, wynika to z potrzeb rynku. 
Dorota Kolasińska4 stycznia 2021, 13:45
W rozmowie z money.pl prezes Mlekpolu Edmund Borawski powiedział, że spółdzielnia planuje wzbogacić swoją ofertę w produkty bezmleczne – substytuty mleka.

Jednak linia produkcyjna wymaga sporych inwestycji, które należy przeprowadzić w jednym z wydzielonych zakładów. Według Borawskiego trend na produkty bezmleczne rośnie, a wiele firm urozmaica swoją ofertę w takie produkty. Podążając za wyborami konsumenckimi produktów bezmlecznych, które stanowią już 1% rynku, Mlekpol zamierza niedługo rozpocząć prace nad nowym projektem. 

Prezes Mlekopolu podkreślił, że pierwsze produkty opatrzone logo mleczarni, nie zawierające mleka mogą się pojawić na sklepowych półkach już w 2022 r. Borawski dodał, że na razie prowadzone są rozmowy w zakresie instalacji, która pozwala na produkcję substytutów mleka. 

oprac. dkol na podst. money.pl
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)