Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Nowe cechy w ocenie wartości hodowlanej bydła?

Obrazek
Po ostatniej Radzie Programowej i Hodowlanej PFHBiPM zadecydowano, że warto wprowadzić w ocenie wartości użytkowej bydła nowe cechy.
Dorota Kolasińska23 lipca 2020, 11:24
Podczas ostatnich dyskusji podczas Rady Programowej i Rady Hodowlanej przedstawiciele organizacji takich jak Polski Związek Hodowców Bydła Białogrzbietego, Instytut Zootechniki PIB w Balicach, WCHiRZ Tulce, MCB Krassne, MCHiRZ Łowicz, SHIUZ Bydgoszcz, PFHBiPM, CGen oraz HiCHB, opowiedzieli się za rozszerzeniem zakresu ocenianych cech podczas oceny wartości użytkowej bydła, o takie jak zdrowotność racic, kliniczna i subkliniczna ketoza, mastitis, metritis, wytrwałość laktacji i inne.
 
– Miarą efektywności produkcji mleka nie jest już tylko wydajność mleczna, a walka z kosztami produkcji mleka przede wszystkim poprzez wybór odpowiednich zwierząt do hodowli, dla których jak najwięcej cech będzie oszacowanych – podkreśla PFHBiPM.
 
oprac. dkol na podst. pfhb.pl
Fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)