Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt: zobacz relację z webinarium!

Obrazek
10 marca br. odbyło się webinarium dla hodowców bydła. Na temat nowoczesnego budownictwa, rozrodu oraz odchowu cieląt rozmawialiśmy z wyśmienitymi ekspertami. Przegapiłeś? Obejrzyj relację! 
Marcin JajorDorota Kolasińska5 maja 2021, 11:52
10 marca br. zastanawialiśmy się na co zwrócić uwagę przy budowie i modernizacji obory, jak poprawić wskaźniki rozrodu i zapewnić cielętom dobry start. Na te pytania uzyskaliśmy odpowiedzi podczas naszego webinarium. A są to jedne z najważniejszych czynników warunkujących rozwój każdego stada bydła i produkcji mleka. 

W związku z tym, że wiemy, że nie wszyscy mogli uczestniczyć w webinarium, przygotowaliśmy relację z tego wydarzenia, którą można obejrzeć po zarejestrowaniu formularza zgłoszeniowego TUTAJ 

Czego się dowiesz z relacji z naszego webinarium?


W ramach spotkania, Andreas Pelzer, niezależny doradca z Centrum Doświadczalnego w Haus Düsse, mówił o najnowszych trendach w budowie i modernizacji obór oraz na co zwrócić uwagę w kontekście organizacji produkcji i dobrostanu krów. 

Podczas wystąpienia prof. Pawła Górki z UR w Krakowie, dowiedzieliśmy się jak krok po kroku zorganizować żywienie cieląt i jałówek w stadzie bydła mlecznego, by docelowo cieszyć się doskonałymi wynikami produkcyjnymi krowy w laktacji.

Nikomu nie trzeba też przypominać, jak duże znaczenie dla ekonomiki produkcji mleka mają wskaźniki rozrodu, a o tym z kolei opowiedział lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie. Znasz patent na uzyskanie jednego cielęcia w ciągu roku? 

Z kolei Rafał Lipiński z firmy Lely przedstawił wizję nowoczesnego gospodarstwa mlecznego, zwracając uwagę na możliwości lepszego wykorzystania potencjału krów dzięki najnowszym osiągnięciom, m.in. w dziedzinie automatyzacji doju czy zadawania pasz.Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)