Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

OSM Piątnica wycofała się z zakupu SM Bielmlek

Obrazek
Nadzieja na szybką reanimację Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek legła w gruzach. W piątek zapadła decyzja o rezygnacji z zakupu majątku przez prężnie rozwijającą się podlaską mleczarnię.
Dorota Kolasińska16 grudnia 2020, 13:35
Od kilku tygodni trwały negocjacje w sprawie zakupu części majątku, który zarządca mleczarni wystawiła na sprzedaż w ramach planu restrukturyzacji. Sprzedaż miała pokryć część zadłużenia mleczarni. W wyniku postępowania ofertowego zgłosiły się dwa podmioty – OSM Piątnica oraz Laktopol zainteresowane zakupem mleczarni. 

Z nieoficjalnych informacji, które uzyskała redakcja top agrar Polska wynika, że OSM Piątnica była szczególnie zainteresowana zakupem zakładu, ze względu na prawie nową proszkownię w SM Bielmlek. Przejęcie byłoby dobrym rozwiązaniem dla rolników z tamtych okolic, ponieważ mleczarnia w Piątnicy słynie z dobrych i systematycznych wypłat za mleko. Niestety w piątek rano zapadła decyzja zarządu o rezygnacji z tej inwestycji. 

Powodem decyzji, jak podaje OSM Piątnica była negatywna ocena analizy faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz wysoki stopień ryzyka przejęcia zakładu oraz konieczność ponoszenia dość wysokich kosztów spółdzielni. OSM Piątnica w oświadczeniu podała także, że nie będzie kontynuować działań, które mają na celu przejęcie zakładu i na tym etapie nie zamierza komentować sprawy. 

dkolPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)