Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

PFHBiPM wznawia doradztwo żywieniowe i hodowlane

Obrazek
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w marcu ograniczyła swoją działalność m.in. ocenę wartości użytkowej i niektóre usługi wymagające bezpośredniego kontaktu z rolnikiem. Od 20 kwietnia br. wznowiła działalność. 
Dorota Kolasińska23 kwietnia 2020, 08:22
W związku epidemią koronawirusa w kraju PFHBiPM była zmuszona do ograniczenia niektórych działań, które prowadziła dotychczas. Czasowe ograniczenia dotyczyły próbnego doju i doradztwa żywieniowo-hodowlanego. Jak podkreśla, powoli wszystko wraca do normalności. 

– PFHBiPM wzorując się na posunięciach Rządu i resortu zdrowia też skłania się ku poluzowaniu zakazów, dlatego etapowo uruchamiamy kolejne obszary naszej działalności. Na naszą decyzję wpłynęły również działania analogicznych organizacji w krajach Europy zachodniej, które mimo zagrożenia epidemiologicznego nie zaprzestały swojej pracy (Niemcy) lub bardzo szybko wznowiły usługi (Francja). Dowodzi to niezbędności wsparcia jakie jest dostarczane hodowcom i producentom mleka przez firmy takie jak PFHBiPM – informuje w komunikacie Federacja. 

Od 6 kwietnia br. funkcjonuje także próbny udój, na który muszą wyrazić zgodę rolnicy. Od 20 kwietnia z kolei PFHBiPM wznowiła realizację prac hodowlanych oraz innych usług towarzyszących, w tym doradztwo żywieniowe i hodowlane. 

– Każdy wyjazd w teren i bezpośredni kontakt z klientem analizujemy indywidualnie, w oparciu o aktualną sytuację na danym terenie i wywiad telefoniczny z zainteresowanym hodowcą – dodaje Federacja. 

Oprac. dkol na podst. pfhb.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)