Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Problemy producentów mleka – niska opłacalność produkcji i dodatkowe zagrożenia

Cena mleka jest dość niska, co spowodowane jest epidemią koronawirusa, hodowcy z Opolszczyzny od pewnego czasu nie inwestują, a duże gospodarstwa mogą mieć dodatkowy problem, ponieważ KOWR zamierza odebrać im część użytkowanej ziemi.
6 października 2020, 14:43
Trudna, ale stabilna jest wciąż sytuacja na rynku mleka. Ceny, które spadły od czasu wybuchu koronawirusa i wprowadzenia ograniczeń, zatrzymały się na pewnym etapie, głównie ze względu na problemy w sektorze HORECA.

Na szczęście dalej nie spadają, ale produkcja w niektórych gospodarstwach hodowlanych znalazła się na granicy opłacalności. Ceny skupu mleka w różnych mleczarniach zależą od tego na jaką produkcję dany zakład jest nastawiony, a różnice w cenach mleka pomiędzy mleczarniami są bardzo duże.

Sytuację ratuje dobry zbiór zielonki i kukurydzy na kiszonkę. Hodowcy jednak nie inwestują, a duże gospodarstwo hodowlane w Wierzbniku i Czarnolesie zastanawia się nad zmniejszeniem pogłowia, ponieważ KOWR zamierza odebrać część ziemi.
 
Zdjęcia i montaż: dr Mariusz Drożdż   Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)