Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Przeciwciała krów – w walce z koronawirusem

Jak informuje onet.pl firma SAB Biotherapeutics z Południowej Dakoty zamierza testować na ludziach terapię wykorzystującą osocze pochodzące od krów. Badania kliniczne na ludziach zaraz ruszą!
Dorota Kolasińska20 czerwca 2020, 07:44
Jak podaje onet.pl firmy farmaceutyczne badają przeciwciała przeciwko COVID-19, jako potencjalny lek w walce z koronawirusem. Do produkcji przeciwciał z krwi wykorzystywane są krowy, którym wszczepiono ludzki gen układu odpornościowego, a ich układ immunologiczny dzięki temu został przystosowany do produkcji specyficznych przeciwciał.

Jak się okazuje krowie przeciwciała są silniejsze niż te, które powstają w organizmie człowieka. Jeśli udałoby się na tej podstawie wyprodukować lek, byłby to niezwykle cenny środek w walce ze światową pandemią. Niebawem firma zacznie badania kliniczne na ludziach, trzymamy kciuki za sukces i sławne krowy! Zwierzęta produkują neutralizujące przeciwciała, które w warunkach laboratoryjnych dezaktywują koronawirusa. 

– Chcemy wejść w fazę badań klinicznych z nadzieją na dostarczenie tego potencjalnego leku przeciw COVID-19 pacjentom potrzebującym leczenia – mówi Eddie Sullivan z SAB Biotherapeutics. Nie podano na razie szczegółowych informacji na temat liczby badanych osób. Z niecierpliwością czekamy na wyniki testów! 

oprac. dkol na podst. onet.pl/ sabbiotherapeutics.com

Fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)