Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Rolnik Sam w Dolinie – rolnictwo to hazard – ryzykowne, ale uzależniające

Konrad Krupiński hodowca bydła mlecznego z woj. warmińsko-mazurskiego, jak wszyscy młodzi rolnicy, boryka się z wieloma problemami, ale nie poddaje się i zamierza się dalej rozwijać. Zobacz, jakie ma plany w swoim gospodarstwie!

Dorota Kolasińska11 czerwca 2020, 07:41
Odwiedziliśmy poniemieckie gospodarstwo z 1904 r. Konrada Krupińskiego na Mazurach – podczas sianokosów. Hodowca w mediach społecznościowych podpisuje się, jako Rolnik Sam w Dolinie. Faktycznie jego gospodarstwo znajduje się w dolinie, ale na szczęście nie jest zupełnie sam – wspiera go żona Dorota i stale dokazuje trójka małych dzieci. Mieszkają w gospodarstwie razem z rodzicami, którzy także zajmują się produkcją mleka. 

Stado Krupińskiego niebawem wzrośnie do 45 szt. Z ojcem gospodarują wspólnie na 100 ha ziemi – uprawiają kukurydzę, trawy, lucernę i zboża. Krowy są od maja do października utrzymywane na pastwisku (około 8 h dziennie). Metodą na walkę z suszą, która przez ostatnie lata doskwierała rolnikom jest całkowita renowacja pastwisk co 4 lata, inwestycja w wysoko plonujące mieszanki traw i lucerniki (20% udział traw). Więcej na temat metod walki z suszą w gospodarstwie Krupińskiego przeczytasz w numerze 06/2020 TB. 

Z filmu natomiast dowiesz się, jak wygląda świat widziany oczami mazurskiego młodego rolnika, który chce się rozwijać, mimo napotykanych trudności. Jak mu idzie hodowla i co zamierza w najbliższym czasie Rolnik Sam w Dolinie? 
 
dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)