Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Webinarium Bydło Mleczne – obory, odchów cieląt i rozród stada

Rozpoczęliśmy nasze, długo wyczekiwane seminarium poświęcone tematyce związanej z modernizacją obór, rynkowych trendach, prawidłowemu odchowie cieląt oraz skutecznemu rozrodowi stada. Hodowcy bydła mlecznego będą mieli dzisiaj intelektualną ucztę! 
Dorota Kolasińska10 marca 2021, 09:03
W tym roku, pierwszy raz, nie mogliśmy spotkać się z Wami osobiście, nad czym bardzo ubolewamy, bo nie ma to jak kontakt bezpośredni i rozmowy w kuluarach. Pandemia zmusiła nas do organizacji corocznego wydarzenia, które cieszyło się popularnością wśród rolników zajmujących się produkcją mleka, w sposób inny niż zwykle. Co nie oznacza, że mamy dla Was mniej ciekawych informacji. 

O 10.00 10 marca br. rozpoczęliśmy nasze spotkanie, w sposób nietypowy, bo on-line. Uczestników i prelegentów przywitał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska. Tuż po przywitaniu w naszym studio pojawi się dr. hab. Paweł Górka z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przedstawi, jak powinno wyglądać żywienie cieląt i jałówek, krok po kroku oraz jak je zorganizować, aby zwierzęta w przyszłości stały się zdrowymi i wysokoprodukcyjnymi krowami. 

Z kolei na temat prawidłowego rozrodu, którego efektem jest pojawienie się jednego cielęcia na 360 dni w roku od krowy, będzie mówił lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie. 

A o nowoczesnych gospodarstwach mlecznych opowie Rafał Lipiński z firmy Lely. Natomiast nowe trendy w budownictwie oraz w modernizacjach obór, pod kątem dobrej organizacji produkcji, ale z poszanowaniem dobrostanu zwierząt przedstawi Andreas Pelzer z Centrum Doświadczalnego w Haus Dusse. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziesz TUTAJ. 

W każdej chwili możesz dołączyć do webinarium rejestrując się na wydarzenie! 

Zarejestruj się 


1 z 11
2 z 11
3 z 11
4 z 11
5 z 11
6 z 11
7 z 11
8 z 11
9 z 11
10 z 11
11 z 11
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ