Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Wielka Brytania: miliony litrów wylanego mleka

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Rolnicy w Wielkiej Brytanii byli zmuszeni do wylania kilku milionów litrów mleka ze względu na brak odbioru przez mleczarnie lub bardzo niskie ceny surowca. Mleko wylewane jest do kanalizacji i na pola jak … gnojowica. 
Dorota Kolasińska4 maja 2020, 12:24
Badania (RABDF – Royal Association of British Dairy Farmers) Królewskiego Stowarzyszenia Brytyjskich Hodowców Bydła Mlecznego pokazały, że w okresie od 6 do 20 kwietnia wylano kilka milionów litrów mleka. Rolnicy szukają miejsca zbytu mleka, nie tylko krowiego, bo również owczego i koziego. Problem jest poważny i dotyczy w szczególności 4 hrabstw, m.in. Dorset (2,38 mln litrów), Staffordshire (2,17 mln litrów), Kent (1,42 mln litrów) i Antrim (1,2 mln litrów). Mleczarnie nie odbierają mleka lub dają rolnikom zaporowo niską cenę za surowiec.

Pozostało 77 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ