Zaloguj
Jesteś w strefie Premium

Jeszcze bardziej drogi rzepak

Rzepak ze starych zbiorów na światowych giełdach, w całym tygodniu obracał się wokół 900 euro/t, ale wczoraj po południu giełdy znów wystrzeliły i mamy kolejny rekord. Nieco inna sytuacja jest z rzepakiem na nadchodzące żniwa.

dr Juliusz Urban18 marca 2022, 07:08
Notowania rzepaku na giełdzie Matif cały tydzień utrzymywały wysokie kursy, wciąż kręcąc się wokół 900 euro/t. Także na czwartkowym otwarciu rzepak na maj zachowuje się w miarę neutralnie i kosztował 900,25 euro/t. Końcówka giełdowego dnia była jednak zaskakująca, bo rzepak kolejny już raz wyskoczył z bloków startowych zyskując w ciągu jednego dnia giełdowego 29 euro/t i majowe kontrakty kosztują 928,5 euro/t. Biorąc pod uwagę tygodniową perspektywę, na paryskiej giełdzie mamy wzrosty o 45 euro. Zdecydowanie tańszy jest rzepak z nowych zbiorów, bo kontrakty sierpniowe kosztują 743 euro/t.

Pozostało 85 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ