Zaloguj
Jesteś w strefie Premium

Kupię rzepak na bieżąco!

Rzepak na giełdach notuje kolejny rekord, a pomimo wysokich cen, potrzebujący surowca przetwórcy nie kierują sprzedających z dostawami na luty czy marzec, lecz kupują na bieżąco.

dr Juliusz Urban17 grudnia 2021, 07:03
Trudno się oprzeć wrażeniu, że tegoroczny rzepak w swoich notowaniach spada jedynie tylko po to, by mocniej się odbić i wylądować na jeszcze wyższych poziomach. Po mocnych wzrostach w ubiegłym tygodniu, ten tydzień rzepak na Matifie otworzył  w poniedziałkowymi 5,5-eurowymi spadkami i lądowaniem na 712 euro/t. Po czym dwa kolejne dni z rzędu kursy spadały o 3,5 i 6,75 euro/t. Jednak w czwartek rzepak odbił się solidnie, drożejąc aż o 20 euro i na zamknięciu (16.12.2021 r.) kontrakty na luty kosztują już 722,5 euro/t, o 13 euro wyżej niż przed tygodniem. Mamy więc kolejny rekord rzepakowych notowań na paryskiej giełdzie. Złoty jest słabszy, bo za jedno euro musimy zapłacić znów 4,63 zł.

Pozostało 77 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ