Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny rzepaku>

Rynek rzepaku: stary czy nowy, ta sama cena

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Stary rzepak jest już na wykończeniu, choć ostatnio, o dziwo zaczynają się ujawniać kolejne partie. Niestety najlepszy czas na sprzedaż już dawno minął.

dr Juliusz Urban10 czerwca 2022, 06:05

Stary rzepak się już kończy, choć krajowy rynek w tym sezonie został w większej mierze zasilony rzepakiem z importu. Jak podaje Sparks, do polskich portów przez pierwsze 11 miesięcy tego sezonu wpłynęło prawie 141 tys. ton rzepaku, podczas, gdy w poprzednim, też przecież niedoborowym sezonie było to zaledwie 38 tys. t.

Rolnicy, którzy czekali do samego końca ze sprzedażą swojego rzepaku mogą czuć się rozczarowani. Ceny obecne już są bardzo odlegle od rekordowych. Dziś już w niewielu miejscach rzepak można sprzedać po 3800 zł/t. A i tak takie ceny w obecnych realiach uznać należy za promocyjne. U tych przetwórców, którzy je proponują skupia się niemal cały handel zeszłorocznym rzepakiem.


Pozostało 72 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ