Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny rzepaku>

Rynek rzepaku: ­szukanie dnia wczorajszego

A już było tak pięknie. Rzepak zaliczał rekord za rekordem, a tu trach i mamy duże spadki. Taniejącego rzepaku nie uspokajają drożejąca ropa naftowa i olej palmowy. Może najnowszy raport USDA wpłynie na ceny soi i podźwignie rzepak?

dr Juliusz Urban14 stycznia 2022, 06:57

Na światowych rynkach niemal od startu nowego roku mamy do czynienia z drożejącą ropą naftową. Ropa WTI kosztuje 82,10 USD za baryłkę, a ropa brent już 84,66 USD/baryłka. A wszystko to w czasie, gdy Saudi Aramco decyduje się na zakup części udziałów w polskiej rafinerii Lotosu.

Ceny ropy pociągnęły do góry notowania oleju palmowego, którego ceny wzrosły o 2,4% w ciągu tylko jednego dnia i osiągnęły najwyższy poziom od roku. Aktualnie olej palmowy kosztuje 5164 MYR/t (ok. 1236 USD i 1077 euro/t).


Pozostało 88 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ