Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny rzepaku>

Rzepak za 1000 euro za tonę? Nic nie jest niemożliwe

I tak już wysokie ceny rzepaku na giełdzie w Paryżu, tylko w ciągu jednego tygodnia podskoczyły prawie o 100 euro/t, co pozwala na popuszczenie wodzów fantazji. Czy może być jeszcze drożej?

dr Juliusz Urban11 marca 2022, 07:00

Od początku tygodnia na giełdzie Matif w Paryżu rzepak stale drożeje. W czwartek (10.03.2022 r.) wczesnym popołudniem rzepak ze starych zborów dalej drożejąc przebił już granicę 900 euro/t. Giełda zamknęła się jednak na minusie i rzepak ze starych zbiorów, na koniec dnia wyceniany jest na 883 euro/t.

Wzrosty cen rzepaku spowodowane były drożejącą ropą naftową, która nawet po jednodniowym spadku notowała wysokie kursy, kosztując ropa Brent 117 USD/baryłkę, a ropa WTI 113 USD/baryłka. W piątkowy poranek ceny ropy spadły i wynoszą odpowiednio 110,58 dolarów i 107,14 dolarów/baryłkę


Pozostało 85 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ