Zaloguj
Jesteś w strefie Premium

Rzepakowe tąpnięcie rynkowe

Pojawienie się informacji o ponoć odpornej na szczepionki nowej mutacji wirusa COVID-19 spowodowało ostre załamanie cen ropy naftowej i tąpnięcie na wszystkich giełdach. Spadki cen nie oszczędziły również rzepaku.

dr Juliusz Urban3 grudnia 2021, 06:45
Obniżki cen na rynku ropy naftowej zaczęły się już w piątek, ale od początku tygodnia, notowania w dalszym ciągu spadały i straciły w ciągu tygodnia 18%. Wszystko to jest reakcją na wiadomość o nowym szczepie koronawirusa, który według producentów szczepionek omija istniejące szczepionki, dlatego wytworzenie nowych zajmie kilka miesięcy. Spadek cen ropy początkowo praktycznie nie wpłynął na notowania oleju palmowego, ale z każdym dniem presja wzrosła i olej palmowy spadł

Pozostało 88 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ