Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Mondry Grain Terminal bramą na świat dla polskich eksporterów zbóż. Rolniczy temat Extra, odc. 27

Rynek zbóż w Polsce i na Świecie w tym roku cechuje wyjątkowo duża dynamika. Zmiany cen na rynkach nie wpływają jednak na zapotrzebowanie eksportowe, bo zboże z Polski nadal jest poszukiwane w innych krajach. O tym co dzieje się obecnie w krajowych portach i o tym, co może się wydarzyć w najbliższych tygodniach rozmawia dr Juliusz Urban - ekspert rynkowy top agrar Polska z Pierrem Pages'em, Prezesem Zarządu Mondry Sp. z o.o. w wydaniu extra programu "Rolniczy temat".

 
dr Juliusz UrbanBartłomiej Czekała10 listopada 2022, 15:21
Dr Juliusz Urban rozmawiał z Piereem Pages'em na terenie Mondry Terminal Gdynia, gdzie aktualnie trwa kolejny załadunek polskiego zboża na eksport. Tym razem jest to statek z krajowym żytem, który firma Mondry Sp. z o.o. realizuje dla polskiej firmy Daku International. Jednak już za parę dni zostanie załadowany pierwszy statek z pszenicą firmy Elewarr Sp. z o.o., w ramach niedawno zawartej umowy na przeładunek z największym polskim operatorem składowym.


Jak informuje prezes Pages, udziałowcami niedawno powstałej firmy Mondry Sp. z o.o. są dwie znane na polskim rynku firmy: Chemirol i Agrolok oraz on sam. 


- Spółka została powołana aby eksportować zboże i wykonywać operację obsługi portowej dla innych podmiotów - mówi Pierre Pages. 


Spółka, która przejęła zarządzanie Bałtyckim Terninalem Zbożowym (BTZ), nazwanym teraz Mondry Terminal Gdynia, od lipca tego roku wyeksportowała prawie 250 tys. ton zbóż,  z których 60 - 70% stanowiła pszenica.


Więcej informacji w programie "Rolniczy temat Extra" z portu w Gdyni. Obejrzyj koniecznie!


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)