Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Rynek zbóż: Pękają kolejne barykady cenowe

Na krajowym rynku zbożowym, pomimo iż giełdy światowe nie dają ku temu podstaw, ceny zaczynają spadać. Nawet w skupach, pozbawionych większych dostaw zrywane są ustanowione wcześniej cenowe zasieki.

dr Juliusz Urban18 lutego 2022, 07:30
Notowania pszenicy na giełdzie Matif, po dwudniowych mocnych wzrostach na końcu ubiegłego i początku tego tygodnia, obecnie spadają. Ogólny trend spadkowy trwający od końca listopada ubiegłego roku utrwala się pomimo krótkotrwałych pików, spowodowanych zmiennymi nastrojami związanymi z wciąż niejasną sytuacją na Wschodzie Europy. Rosja mówi, że się wycofuje Amerykanie uważają inaczej. W okresach chwilowego wytchnienia od eskalacji konfliktu górę znów biorą pozytywne doniesienia z rynków zbóż, a za takie można uznać prognozy zbiorów, a przede wszystkim planowanego eksportu pszenicy z Kanady w nadchodzącym sezonie.

Pozostało 88 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ