Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Rynek zbóż pozostawiony sam sobie, może nieźle namieszać

Przyzwyczailiśmy się już do znacznych wahań cen na rynku zbóż, ale to co się dzieje obecnie, wszystkim uczestnikom zbożowego handlu daje wiele do myślenia. Rynek jest kompletnie nieprzewidywalny i co dnia możemy spodziewać się kolejnego zamieszania.

dr Juliusz Urban11 marca 2022, 07:20

W tym tygodniu ceny pszenicy na Matifie  w poniedziałek zaliczyły rekord zbliżając się do 400 euro na majowym kontrakcie. W kolejnych dniach giełdy jednak zluzowały i choć w czwartek na otwarciu mamy kolejne kilkunastoeurowe wzrosty, to na koniec dnia pszenica w notowaniach na maj zamyka się na 4-eurowym minusie, na czwartkowym zamknięciu (10.03.2022 r.) kosztuje 368,25 euro/t.

Poniedziałkowy wyskok giełd zbiegł się z osłabiająca się złotówką i w portach pojawiły się nawet ceny 2100 zł/t pszenicy. Obecnie jednak i giełda, i nieco mocniejsza złotówka powodują, że eksporterzy płacą w portach 1870–1905 zł/t. 


Pozostało 91 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ