Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Rynek zbóż: trudne decyzje w skupie. Pszenica w portach już po 1700 zł!

Ceny pszenicy na giełdach zaliczają niespotykane dotychczas wzrosty. Tak rynki światowe reagują na bestialską agresję Rosji na Ukrainę. Krajowy rynek jest jednak mocno rozregulowany, a rolnicy i skupujący każdego dnia muszą podejmować trudne decyzje.

dr Juliusz Urban4 marca 2022, 07:20
Ceny pszenicy na giełdzie Matif rosną każdego dnia i są to wzrosty po 10–25 euro/dzień. We środę kontrakty majowe zamknęły się na 340,75 euro/t, a w czwartek na otwarciu mamy już 8,25 euro na plusie i pszenica jest po 349 euro/t. Wydaje się jednak, że prawdziwy, nie objęty wojennymi panicznymi reakcjami rynku obraz pokazują notowania wrześniowe, które przecież też historycznie wysokie, ale utrzymują się około granicy 300 euro/t. To takie poziomy mogłaby pokazywać pszenica, gdyby i oby, działania wojenne z jakichś to przyczyn zostały powstrzymane. Na razie się jednak na to nie zanosi i rynki światowe szaleją. 

Pozostało 87 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ