Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Świąteczny optymizm w zbożach

Na giełdach i na krajowym rynku powiało przedświątecznym optymizmem. Ożywienie na rynku wprowadzają wyższe ceny skupu, ale niestety nie dotyczą one kukurydzy.

dr Juliusz Urban15 kwietnia 2022, 06:10

Rynki światowe są pod wpływem niekorzystnych informacji związanych z suszą w Maroko i przetargami ogłoszonymi przez Algierię i Egipt.

W Maroko trwa intensywny import, bo wciąż trwa najgorsza od dziesięcioleci susza i tylko nieco ponad 20% z 3,5 mln ha zbóż jest w dobrym stanie. Według oficjalnych rządowych danych już w styczniu Maroko sprowadziło 805 tys. t zbóż, gdy rok wcześniej było to zaledwie 338 tys. ton. Agencje donoszą jednak, że na tych ilościach import marokański się nie zakończy.


Pozostało 91 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ