Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Żniwa pszenicy niemal równocześnie z rzepakowymi

Pomimo tego, że część rolników wciąż zbiera z pól rzepak, na Opolszczyźnie niemal równocześnie zaczynają się żniwa pszenicy.

30 lipca 2020, 10:49

Upalna pogoda sprawiła, że zboże na południu kraju w większości dojrzało, ale w zbiorach co rusz przeszkadzają deszcze. Ponieważ w wielu rejonach pojawiają się nagłe opady gradu, rolnicy spieszą się ze zbiorem. Niestety duża część ziarna jest jeszcze zielona.

Rolnicy, którzy mają suszarnie, robią z nich użytek i uciekają przed ulewami, które powodują także pogorszenie liczby opadania.
Inne parametry jakościowe i plony są na razie zadowalające.

Jest dobra gęstość i wysokie białko, choć zapewne będą to takie tradycyjne polskie żniwa, kiedy zboże jest różne.

 

Będzie ziarno do wykorzystania na paszę i takie o bardzo dobrych parametrach konsumpcyjnych. Na szczęście dotychczas opady nie narobiły za bardzo bałaganu na polach, ale co dzień słyszymy o kolejnych ulewach i nawałnicach, jak ta fala gradu, która przeszła dziś w nocy pasem od Opolszczyzny po łódzkie.

A przecież w centrum i na północy Polski żniwa dopiero startują.

 

Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)