Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Autonomiczny w pełni elektryczny ciągnik John Deere

Obrazek

John Deere przedstawił prototyp autonomicznego w pełni elektrycznego ciągnika rolniczego, opracowanego w ramach projektu GridCON 2. 

Krzysztof Gębski27 kwietnia 2022, 13:30

Projekt GridCON 2 opiera się na wynikach poprzednich innowacji wdrożonych przez John Deere i bada zachowanie ciągnika rolniczego z napędem akumulatorowym. Autonomiczny ciągnik cechuje wysoka wydajność oraz bezawaryjność. W maszynie zainstalowano baterie o łącznej pojemności 1000 kWh. W zależności od zastosowania taka, pojemność akumulatora ma pozwolić przepracować cały dzień roboczy bez doładowania. Połowa energii trafia do całkowicie elektrycznego układu napędowego. Dodatkowo istnieje możliwość odciążenia do 1000 kW energii elektrycznej dla osprzętu elektrycznego lub innych maszyn zasilanych elektrycznie. Jak podaje producent, funkcjonalność autonomicznej maszyny rolniczej z akumulatorowo-elektronicznym układem napędowym została w pełni i pomyślnie przetestowana w terenie.

Funkcje, takie jak zdejmowana kabina i komunikacja bezprzewodowa z maszyną, powodują, że ciągnikiem można sterować automatycznie lub ręcznie – z kabiną lub bez. Ponadto firma John Deere zwróciła uwagę na zmniejszenie hałasu w kabinie i zminimalizowaną konserwację.


Według John Deere elektryfikacja i automatyzacja już teraz odgrywają decydującą rolę w rozwoju rolnictwa. W związku ze zmianami w branży motoryzacyjnej oraz wymaganiami prawnymi dla pojazdów z silnikami spalinowymi, elektryfikacja maszyn nabiera coraz większego znaczenia dla producentów maszyn rolniczych. Głównym aspektem tej strategii jest wykorzystanie lokalnie wytwarzanej energii elektrycznej i uniezależnienie rolników od rosnących cen paliw.

https://www.youtube.com/watch?v=oihDrDXXRfcPicture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)