Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ciągnik z 4- czy 6-cylindrami?

03.10.2017

Drukuj

Ciągnik z 4- czy 6-cylindrami?

Artykuł dostępny

Obecnie nowoczesne czterocylindrowce potrafią dysponować mocą dochodzącą do 200 KM. To naprawdę sporo. Kiedyś tak pokaźna moc zarezerwowana była tylko dla traktorów 6-cylindrowych.

r e k l a m aPlanując zatem zakup ciągnika o mocy ok. 150 KM mamy do wybory szeroką paletę ciągników, w których pod maską może pracować zarówno jednostka napędowa z 4 lub 6 cylindrami. Jaki zatem model wybrać? Otóż jak zawsze odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, do jakich zadań w większości będzie wykorzystywany nowo nabyty traktor.
W jednych pracach lepiej sprawdzi się zwinny model 4-cylindrowy, w innych ciężki ciągnik 6-cylindrowy z dużym rozstawem osi.

O tej sprawie dyskutowaliśmy z redaktorem Dawidem Konieczką podczas targów Agro Show 2017 w Bednarach.Więcej szczegółowych informacji oraz podpowiedzi na jaki model się zdecydować znajdą Państwo w październikowym (10/2017) wydaniu top agrar Polska na stronie 122.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: sytuacja przed żniwami się ustabilizowała

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii