Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Ciągniki, kto jest na pierwszym miejscu?

Sprzedaż traktorów nowych i używanych zawsze ciekawi rolników. Chcą wiedzieć, czy znaleźli się wśród zwycięzców. Zobacz kto wygrywa?

Jan Józefowicz28 kwietnia 2018, 08:32
Zanim przejdziemy do sedna sprawy przyjrzyjmy się ile nowych ciągników sprzedano od stycznia do marca br. o mocy od 51 KM wzwyż. Zarejestrowano ich 1480. W tym zakresie pierwsze miejsce zajmuje niepodważalnie New Holland (354), drugi jest John Deere (226), a trzeci Zetor (179). Modeli Kubota zarejestrowano 164 szt., a marki Case IH 127 szt. Kolejne miejsca zajmuje Deutz-Fahr (99), Ursus (80) i Valtra (66).

Warto też zwrócić uwagę interesujące zestawienie jakie przygotował John Deere, podsumowujące sprzedaż ciągników w Polsce w 2017 r. Łącznie zarejestrowano 16 415 używanych traktorów rolniczych i 10 082 nowych, wg danych Samar. Najliczniej nabywcy decydowali się na ciągniki John Deere – łącznie 3443 sztuki (nowe i używane). To najlepszy wynik ze wszystkich marek. Używanych modeli amerykańskiego producenta zarejestrowano 2125, co dało mu pierwsze miejsce na rynku wtórnym, natomiast nowych 1318, to drugi wynik w Polsce.

Rolnik inwestujący w nowy traktor cieszy się dwa razy. Najpierw, gdy go kupi, a po kilku latach może drogo odsprzedać. Zapewne to sprawiło, że John Deere wygrał w tym zestawieniu. Wśród ciągników z drugiej ręki najlepiej sprzedawały się następujące modele: 6620 – 63 szt., 6920 – 60 szt., 6930 – 56 szt. i 6820 – 56 szt. Wśród nowych traktorów były to wersje: 6155R – 177 szt., 6120M – 145 szt. i 5083M – 94 szt.

– Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach wartość używanych ciągników będzie wyższa – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska. Wynikać będzie to z faktu, że coraz więcej klientów inwestujących w nowy ciągnik decyduje się na wydłużoną ochronę gwarancyjną, kontrakt obsługowy, szczegółowe przeglądy posezonowe, systemy telematyczne kontrolujące ciągnik oraz przewidujące i zapobiegające awariom. Dziamski wskazuje, że takie maszyny objęte profesjonalną opieką serwisową są utrzymywane w wyższej kondycji technicznej a do napraw zawsze są używane oryginalne nowe części szczególnie w trakcie wydłużonej ochrony gwarancyjnej. 
 
Dodatkowo ciągniki wyposażone w systemy rolnictwa precyzyjnego, będą w stanie uzyskać wyższą cenę na rynku wtórnym, ponieważ umożliwiają uzyskanie wyższych oszczędności i wydajności, które zapewniają te innowacyjne rozwiązania.

oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

1 z 2
Najliczniej nabywcy decydowali się na ciągniki John Deere – łącznie 3443 sztuki (nowe i używane).

Najliczniej nabywcy decydowali się na ciągniki John Deere – łącznie 3443 sztuki (nowe i używane).

2 z 2
Piotr Dziamski - John Deere Polska - coraz więcej klientów inwestujących w nowy ciągnik decyduje się na wydłużoną ochronę gwarancyjną, czy kontrakt obsługowy.

Piotr Dziamski - John Deere Polska - coraz więcej klientów inwestujących w nowy ciągnik decyduje się na wydłużoną ochronę gwarancyjną, czy kontrakt obsługowy.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy