Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Claas rosyjskim producentem

Obrazek

Specjalną umowę inwestycyjną z Federacją Rosyjską podpisała firma Claas.

Jan Beba26 czerwca 2016, 13:13

Na mocy porozumienia zawartego w Petersburgu nowe maszyny, szczególnie kombajny i ciągniki opuszczające fabrykę Claasa w Krasnodarze traktowane będą na równi ze sprzętem wyprodukowanym przez inne rosyjskie firmy. Oznacza to, że także kupno maszyn Claas będzie dofinansowywany przez rosyjski rząd.

Przypomnijmy, że Rosja silnie wspiera krajowych producentów ciągników i maszyn rolniczych. Jak z końcem stycznia br. oznajmił premier Dmitrii Medwedew kwotą 10 mld rubli (528 mln zł) wsparte zostaną działania związane z substytucja importu, czyli stopniowym zastępowaniu towarów (w tym przypadku sprzętu rolniczego) sprowadzanych zza granicy przez krajowe wyroby. Środki finansowe trafią do firm produkujących sprzęt, dzięki czemu rolnicy będą mogli zakupić go na preferencyjnych warunkach. 

Jak dowiedzieliśmy się, drugą stroną medalu wynikającą ze specjalnego dofinansowania kierowanego do krajowych producentów maszyn, jest pogarszająca się jakość produkowanych tam maszyn. Przykładem jest wiodąca fabryka kombajnów Rostselmash, która w wyniku zwiększonego popytu z roku na rok musi podwoić produkcję. To z pewnością odbije się na jakości.

Dla europejskich firm uzyskanie statusu „rosyjskiego producenta” to dalsza możliwość zdobywania wschodniego rynku, gdzie wciąż pracuje zbyt mało maszyn. Aktualnie tylko 72 mln ha w Rosji wykorzystywanych jest na cele rolnicze, podczas gdy nadaje się do tego aż 122 mln ha gruntów. beb

 

Fot. firmowe1 z 1
Maszyny opuszczające fabrykę Claas w Krasnodarze będą dostępne z dofinansowaniem rosyjskiego rządu.

Maszyny opuszczające fabrykę Claas w Krasnodarze będą dostępne z dofinansowaniem rosyjskiego rządu.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)