Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Fendt: zmienny punkt zaczepienia maszyn

Obrazek

Jeden ze srebrnych medali jakie przyznano w tym roku firmie Fendt na targach Agritechnica zdobył układ VarioPull, czyli zmienny punkt zaczepienia maszyn. 

Dawid Konieczka3 listopada 2017, 13:01
Fendt został nagrodzony w tym roku za układ zaczepowy VarioPull, który dedykowany jest na razie do największych ciągników kołowych 1000 Vario. VarioPull pozwala oddalać lub przybliżać do ciągnika punkt zaczepu maszyny uprawowej. Można go zmieniać w zakresie 80 cm. W praktyce przekłada się to na zmianę obciążenia tylnej i przedniej osi, co bezpośrednio wpływa na redukcję poślizgu kół w czasie ciężkich prac. Zaczep Vario Pull zintegrowany jest z układem regulacji ciśnienia VarioGrip. Połączenie obu układów zapobiega nadmiernemu zagęszczeniu gleby i zwiększa uciąg. Zastosowanie Vario Pull pozwala optymalnie obciążyć przednią oś i wyeliminować montaż obciążnika na przednim TUZ. To z kolei skraca czas przygotowania ciągnika do pracy, a także redukuje długość zestawu ciągnik-maszyna. Zmiana punktu zaczepienia sprzętu przydaje się także podczas pracy np. z dużym zaczepianym siewnikiem. Zmieniając położenie zaczepu można regulować nacisk maszyny na tylne koła wraz z coraz mniejszą masą materiału siewnego w zbiorniku.
Zaczep VarioPull może być wyposażony w hakowe końcówki zaczepowe jak na TUZ, zaczep kulowy K80, PitonFix i inne zaczepy.


1 z 5
Zaczep Fendt VarioPull.

Zaczep Fendt VarioPull.

2 z 5
Zaczep Fendt VarioPull.

Zaczep Fendt VarioPull.

3 z 5
Zaczep Fendt VarioPull.

Zaczep Fendt VarioPull.

4 z 5
Zaczep Fendt VarioPull.

Zaczep Fendt VarioPull.

5 z 5
Zaczep Fendt VarioPull.

Zaczep Fendt VarioPull.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)