Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Genesis – nowy ciągnik New Holland

Obrazek

Nowy podłokietnik SideWinder Ultra i monitor IntelliView 12 w New Holland T8 Genesis pozwala poprawić obsługę systemów rolnictwa precyzyjnego, komunikacji z użytkownikiem i zarządzania pracą.

Jan Beba1 listopada 2019, 15:11

Marka New Holland wprowadza na rynek specjalną serię ciągników T8 Genesis! Traktor ma być silnie zintegrowany z systemami rolnictwa precyzyjnego.  Opracowana przez New Holland platforma PLM umożliwia użytkownikom i dealerom poprawę jakości w zarządzaniu i wykorzystaniu maszyny, np. dzięki zaawansowanej komunikacji między operatorem, maszyną i dealerem. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu rolnik może udostępniać i analizować dane, a także korzystać z nowoczesnej funkcjonalności wsparcia ze strony swojego dealera. New Holland IntelliView Connect umożliwia zarządcy gospodarstwa lub dealerowi uzyskanie zdalnego podglądu monitora IntelliView 12 i monitorowanie pracy ciągnika T8 w czasie rzeczywistym, aby w pełni wykorzystać maszynę i zapewnić wydajność pracy.

Dzięki funkcjonalności zdalnego wsparcia dealerzy marki New Holland mogą zarządzać flotą maszyn swoich klientów i określać wymagane prace konserwacyjne przy zbliżającym się przeglądzie i ograniczyć czas dojazdów. Z kolei nowy poziom w zarządzaniu maszyną i jej wykorzystaniu zapewniają IntelliView Connect, zdalny dostęp do wyświetlacza, zdalne wsparcie marki New Holland i zdalne narzędzie serwisowe. Co ważne, aktualizację systemu operacyjnego PLM Intelligence można dokonywać bezprzewodowo, tak jak w przypadku smartfonu. Ponadto marka New Holland zwiększyła stopień integracji portalu MyNew Holland, którego nowa wersja umożliwia dostęp do pomocy serwisowej, informacji oraz usług przez 24 godziny na dobę.

Nowa kabina z kamerami

W nowym modelu T8 Genesis producent nie zapomniał również o stronie technicznej. Całkowicie nowa czterosłupkowa kabina poprawia widoczność, którą zwiększają umieszczone wokół ciągnika T8 kamery, które ułatwiają przejazdy z pola na ruchliwe drogi i zapewniają widok na podłączony z tyłu osprzęt. Nowy wyświetlacz ze wskaźnikami InfoView znajduje się na przedniej konsoli, bezpośrednio na linii wzroku operatora. Nowe reflektory robocze w technologii LED o zakresie 360 stopni zapewniają właściwe oświetlenie miejsca pracy. Natomiast możliwość tworzenia dowolnych konfiguracji pozwala na szybki wybór wymaganego zakresu oświetlenia.

Genesis o mocy 400 KM

Nowy ciągnik T8 genesis jest wyposażony w opracowany przez FPT Industrial silnik Cursor 9 o pojemności skokowej 8,7 l. Dzięki opatentowanemu, bezobsługowemu układowi neutralizacji spalin ECOBlue HI-eSCR2 spełnia on wymogi normy emisji spalin Stage V. Firma podkreśla także długie 600-godzinne okresy międzyprzeglądowe silnika.
Jesienią 2020 New Holland poszerzy serię ciągników T8 Genesis o nowy model o mocy 400 KM z przekładnią Powershift. Nowa przekładnia będzie miała 21 biegów do jazdy do przodu i 5 biegów wstecznych i będzie dostępna tylko we flagowym modelu T8.435 Ultra Command w wersji kołowej lub z gąsienicowym układem jezdnym tylnej osi SmartTraxT. Jak zaleca producent przekładnia typu Powershift Ultra Command przeznaczona jest do ciężkich prac polowych, a Auto Command do transportu i prac wymagających precyzyjnej prędkości jazdy.

dane_techniczne_new_holland_t8_genesis1 z 3
Jesienią 2020 New Holland poszerzy serię ciągników T8 Genesis o nowy model o mocy 400 KM z przekładnią Powershift.

Jesienią 2020 New Holland poszerzy serię ciągników T8 Genesis o nowy model o mocy 400 KM z przekładnią Powershift.

2 z 3
Całkowicie nowa czterosłupkowa kabina poprawia widoczność, którą zwiększają umieszczone wokół ciągnika T8 kamery

Całkowicie nowa czterosłupkowa kabina poprawia widoczność, którą zwiększają umieszczone wokół ciągnika T8 kamery

3 z 3
Nowy ciągnik T8 genesis jest wyposażony w opracowany przez FPT Industrial silnik Cursor 9 o pojemności skokowej 8,7 l.

Nowy ciągnik T8 genesis jest wyposażony w opracowany przez FPT Industrial silnik Cursor 9 o pojemności skokowej 8,7 l.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)